Perşembe , 25 Nisan 2024

BELEDİYE HARCAMALARINI KAMUOYUYLA PAYLAŞACAK


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

    Yönetimin her alanında şeffaf belediyecilik anlayışıyla çalışmaya devam eden. Süleymanpaşa Belediyesi; kurduğu Süleymanpaşa TV kanalında gerçekleşen tüm ihaleleri ve Süleymanpaşa Belediye Meclisi toplantılarını yayınlamaya devam ediyor.

   “Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı’na aday olduğum süreçte de üstüne basa basa söylediğim gibi şeffaf belediyecilik bizim önceliğimiz” sözlerini konuşmalarında sürekli hatırlatan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, belediye binası önüne bir LED ekran koyarak belediyenin tüm gelir ve giderlerini anlık olarak kamuoyu ile paylaşmaya hazırlanıyor.

  Başkan Eşkinat konuyla ilgili yaptığı açıklamasında şunları söyledi: “Son günlerde bana çok gelen bir soru “Süleymanpaşa Belediyesinin çok mu borcu var?” diye, hayır Süleymanpaşa Belediyesinin kimseye borcu yok. Herhalde sıkıntısı olan başka insanlar bunu Süleymanpaşanın kendi sıkıntısı gibi aksettiriyor olabilirler. Çalışmalarımız devam ediyor, hizmet alımlarımız devam ediyor. Her Cuma günü bizden alacaklı kimse kalmıyor.

    Vatandaşın hangi tarihte neyin gerçekleşeceğini, ne kadara mal olacağını bilme hakkı var. Biz bugüne kadar vaat ettiğimiz gibi vatandaş gözüyle bu belediyeyi idare etmeye çalıştık. Ve bu belediyenin şeffaf olması için, her tür verisine herkesin ulaşabilmesi için elimizden geleni yaptık. En son yapacağımız şeyi de söyleyeyim. Belediyenin önüne bir dijital billboard satın aldık best site. Önümüzdeki günler içinde de yerine yerleştirilir. Ve her gelen vatandaş ya da merak eden yurttaş, belediyenin önüne geldiğinde belediyenin ne kadar parası olduğunu ya da ne kadar borcu olduğunu anlayıp öyle gidecek. Bir dijital ekranda Süleymanpaşa Belediyesinin ne kadar geliri var, ne kadar gideri var düzenli olarak ve anlık olarak izleme fırsatı olacak. Mümkün olduğu kadar erişilebilirlik anlamında belediyeyi kuvvetlendirmek istiyoruz. Çünkü şu çok açık, bizim dünya görüşümüz de bunu gerektiriyor.”


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“ARKADAŞLARIMIZA SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDİYORUZ”

TMMOB Tekirdağ İl Koordinasyon Kurulu gezi direnişinin yıldönümünde gezi davasından hükümlü durumunda bulunanlara sahip çıkmak …

Bir yanıt yazın