Pazar , 3 Mart 2024

ALBAYRAK “MUHTARLIK ZOR GÖREVDİR”

   Bu yıl ilk defa kutlanan 19 Ekim Muhtarlar günü dolayısıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak mesaj yayınladı. Albayrak’ın Muhtarlar Günü mesajı:

   Muhtarlık, fedakârlık ve sevgi gerektiren zor bir görevdir. Muhtarlarımız da bu zorlu görevi büyük bir özveri ve meşakkatle yerine getirmektedirler.

   Demokrasi zincirinin ilk halkasını oluşturan muhtarlık teşkilatı, ilk olarak 2. Mahmut döneminde 19 Ekim 1829 yılında kurulmuş ve çalışmaya başlamıştır. Bu paralelde 19 Ekim, Muhtarlar Günü olarak kabul edilmiş ve ilk kez bu yıl kutlanmaya başlanmıştır.

   Vatandaşlarımız ile yerel yönetimler arasında bir köprü vazifesi gören Muhtarlarımız, en kaliteli hizmetin en hızlı bir şekilde halkımıza ulaştırılmasında en önemli mihenk taşlarından bir tanesidir. Biz de Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak muhtarlarımıza hak ettiği değeri vermekte, halka hizmet yolunda tüm mahalle muhtarlarımızla diyalogumuzu sürdürmekteyiz.

   Bu duygu ve düşüncelerle; tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü yürekten kutluyor, halkımıza hizmet yolunda her zaman muhtarlarımızla birlikte yürüyeceğimizi bir kez daha yineliyorum.

Selam ve saygılarımla…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“ARKADAŞLARIMIZA SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDİYORUZ”

TMMOB Tekirdağ İl Koordinasyon Kurulu gezi direnişinin yıldönümünde gezi davasından hükümlü durumunda bulunanlara sahip çıkmak …

Bir cevap yazın