Perşembe , 25 Nisan 2024

AKÇAY’IN BASIN BAYRAMI MESAJI

   Ak Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay 24 Temmuz Basın Bayramı  nedeniyle kutlama mesajı yayınladı. Akçay açıklamasında basının görevlerinden bahsederek: “Ülkemizde ve dünyanın dört bir yanında yaşanan olaylar ve gelişmeler konusundaki bilgilere, her gün kolayca ulaşabilmemizi sağlayarak kamuoyunun gözü, kulağı ve sesi olan basın; doğru, ilkeli ve tarafsız haber anlayışıyla aynı zamanda halkı bilgilendirme ve kamuoyu oluşturma gibi çok önemli görevleri de yerine getirmektedir” dedi.
15 Temmuz gecesi, Türkiye’de yaşanan darbe girişiminde vatandaşların bilgilenmesi için basın mensuplarının zor şartlar altında çalıştığını hatırlatan Akçay açıklamasının devamında şunları söyledi: “Halkın gerçekleri öğrenme ve bilgi edinme hakkının en önemli aracı olan ulusal ve yerel basınımız 15 Temmuz gecesi ülkemizde yaşanan kalkışma eylemi ve ardından meydana gelen olaylarla ilgili gelişmeleri halkımızla hızlı bir şekilde buluşturmuş ve günlerdir de gece gündüz demeden en zor şartlarda bile canları pahasına bilgilendirmeye, gerçekleri haber vererek halkımızı aydınlatmaya devam etmiştir.
Yaşadığımız bu tarihi süreci her an kamuoyuyla paylaşan, tüm siyasi düşünce ve fikirlerin çok üstünde bir bilinçle millet iradesinden yana tavır sergileyen tüm yazılı ve görsel basınımızın gösterdikleri hassasiyet ve emekleri övgüye değerdir. Türk basınında sansürün kaldırılmasının 108. yıldönümü  olan bu günde, bütün gazetecilerimiz ve basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, saygılarımı sunuyorum”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DİKTAŞ’TAN ÇOCUKLARA BAYRAM HEDİYESİ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Çorluda Millet Bahçesi ve Cumhuriyet Parkını Çorluspor …

Bir yanıt yazın