Salı , 23 Nisan 2024

AKÇAY “CHP İL BAŞKANI PARTİ PROGRAMINI OKUMAMIŞ”

image1

CHP Tekirdağ İl Başkanı Recep Ökten’in basın toplantısında söylediği “Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Roman, Alevi ve Sünni nitelemelerinin vurgulanması ayrıştırıcı ve kamplaştırıcı etkiler yaratmıştır. Bu nedenle, Sünni ve Alevi mezhebine mensup mutedil insanlarımızdan radikalleşme eğilimi gösterenlere rastlamak mümkündür” şeklindeki sözlerini eleştiren Ak Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay açıklama yaptı. Sert bir açıklama yapan Akçay;  “CHP’nin parti programını ve seçim bildirgelerini okumamış biri CHP’ye il başkanı olursa olacağı bu!” dedi.

   CHP İL BAŞKANI CHP’Yİ SUÇLADI
Konuyla ilgili bir açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Ahmet Akçay şunları söyledi.
“Recep Ökten Bey, partisi CHP’yi toplumu kamplaştırıcı olmakla suçlamış durumdadır. Bu açıklamayı yaptığına göre sanıyorum, Recep Ökten Bey, ya CHP’nin parti programını ve seçim bildirgelerini okumamış ya da partisini ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ayrımcılık yapmakla suçluyor. CHP’nin parti programını ve seçim bildirgelerini okumamış biri CHP’ye il başkanı olursa olacağı bu!”
İl Başkanı Ahmet Akçay açıklamasının devamında şunları söyledi.
“CHP’nin seçim bildirgesinde 16 defa, parti programında ise 5 defa Kürt kelimesi geçmektedir. Parti programında ise 4 defa Alevi kelimesi geçmektedir. Ayrıca Arap, Boşnak, Laz, Gürcü, Çerkez, Abaza, Arnavut, Roman ifadeleri de CHP’nin parti programında yer almaktadır. Hatta parti programında ‘CHP, başta Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerimiz olmak üzere Türkiye’nin her yöresinde yaşayan Kürt, Arap, Boşnak, Laz, Gürcü, Çerkez, Abaza, Arnavut, Roman gibi farklı etnik kimliklere sahip tüm insanlarımızı huzura, barışa, gelişmeye ve sosyal refaha taşıyacaktır’ şeklinde bir ifade yer almaktadır. Anlaşılıyor ki CHP İl Başkanı hem CHP’den hem de Türkiye’den habersiz.”

BARIŞ İÇİNDE YAŞAYACAĞIZ!
“İnsanları kimliklerini yasaklamakla barış olmaz” diyen Ahmet Akçay açıklamasını şöyle tamamladı.
“Türkiye medeniyetler ve kültürlerin beşiği. Bu topraklarda Boşnak var, Azeri var, Çerkez var, Roman var, Arap var, Kürt var, Arnavut var. Hepimiz buradayız. İnsanları kimliklerini yasaklamakla, gizlemekle barış olmaz. Barış saygı ile olur, adaletle olur. Hepimiz Türkiye’de, tek devlet, tek bayrak altında tek bir vücut gibi yaşayacağız. CHP hala tek parti dönemini özlüyor. İstiyor ki kimse adını, dilini, rengini göstermesin!”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DİKTAŞ’TAN ÇOCUKLARA BAYRAM HEDİYESİ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Çorluda Millet Bahçesi ve Cumhuriyet Parkını Çorluspor …

Bir yanıt yazın